Zespół Regionalny "Korpiołki"

03.01.2018 - "Korpiołki" z wizytą w 6-36 Hufcu Pracy w Skomielnej Białej

Z początkiem nowego roku 2018, 2 stycznia 6-36 Hufiec Pracy w Skomielnej Białej odwiedził Zespół Regionalny „Korpiołki”.

zobaczzobacz

Kolędnicy, którzy przyszli do jednostki OHP, śpiewem i słowem opowiedzieli historię Narodzenia Pana Jezusa, ale również zgodnie z tradycją złożyli świąteczno – noworoczne życzenia. To nie pierwsza okazana życzliwość Zespołu, który wrósł w środowisko lokalne i organizowane imprezy, ostatnio swoim występem podczas finałowego koncertu VII Przeglądu Kolęd i Pastorałek wprowadził wszystkich w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Integrując się z hufcem zaprasza muzykujących uczestników do wspólnego śpiewania. Na co dzień próby zespołu odbywają się w budynku OSP, ale gdy strażnica jest zajęta chętnie przychodzą na próby do budynku hufca, śpiewając i grając melodie góralskie. Zespół „Korpiołki” działa przy Związku Podhalan Oddział w Skomielnej Białej, z którym to również współpracują uczestnicy OHP.  W najbliższym czasie będą pomagać podczas organizacji spotkania opłatkowego. Już przygotowali zaproszenia na tę uroczystość. Cieszymy się iż poprzez swoją działalność pielęgnujemy kulturę i tradycje regionalne w środowisku lokalnym.
Tekst i zdjęcia: Marta Augustyn

13.09.2015 - "Korpiołki" odnoszą sukces

zobacz

Zespół Regionalny „Korpiołki” zdobył III miejsce w kategorii dziecięco-młodzieżowej na V Festiwalu Beskidzka Podkówecka, który odbył się w Wiśniowej. Dwa równorzędne pierwsze miejsca przyznano dla Zespołu Regionalnego „Zasadnioki” z Zasadnego i Zespołu Regionalnego „Majeranki” z Chabówki. Drugiego miejsca nie przyznano. Był to pierwszy występ "Korpiołków" na tak ważnej imprezie i od razu okraszony sukcesem. (żródło: www,odkryjbeskidwyspowy.pl)