Kolarstwo "Luboń" Skomielna Biała

04.01.2022 - PODSUMOWANIE SEZONU KS LUBOŃ SKOMIELNA BIAŁA

Sezon kolarski 2021 klubu Luboń Skomielna Biała można podsumować krótko słowami: Taki rok zdarza się raz i nam udało się go wykorzystać.

zobacz

Był to rok w którym kolarze Lubonia zdobyli więcej medali niż w całej 17 letniej historii klubu.
• 15 medali Mistrzostw Polski, podium Pucharu Świata Juniorów, liczne powołania do kadry Polski na najważniejsze zawody – Mistrzostwa Świata, Europy i Puchary Świata
• Medale Mistrzostw Polski LZS
• Miejsca na podium Pucharu Polski MTB
• Medale Mistrzostw Małopolski
oraz wiele indywidualnych sukcesów to najkrótsze podsumowanie sezonu. Zawodników naszego klubu można było podziwiać również poza granicami kraju – Włochy, Serbia, Niemcy, Czechy.

Najważniejsze osiągnięcia zespołowe klubu:
• Drużynowy Mistrz Polski w Sztafecie MTB
• Najlepszy Klub Mistrzostw Polski LZS
• 2 miejsce w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży MTB
• 2 miejsce w klasyfikacji klubowej Mistrzostw Polski w pumptrack
• 2 miejsce w Pucharze Polski w Wałbrzychu
• 3 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski MTB oraz w edycjach: Warszawa, Krynica Zdrój, Białystok, Jastrzębie Zdrój, Głuchołazy.

zobacz

Na osiągnięcia klubu złożyły się indywidualne sukcesy naszych zawodników:
• 7 tytułów Mistrza Polski w MTB, BMX, Przełaje i pumptrack
• 7 tytułów Vice - Mistrza Polski w MTB, BMX, Przełaje i pumptrack
• 3 miejsce w Junior Series (Puchar Świata Juniorów)
• 13 medali Mistrzostw Polski LZS (5 złotych, 5 srebrnych, 3 brązowe)
• 16 razy podium Pucharu Polski MTB (10x 1 miejsce, 3x 2 miejsce, 3x 3 miejsce)
• 19 medali Mistrzostw Małopolski (5x złoto, 6x srebro, 6x brąz)
• 2 medale Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików

Za te wspaniałe sukcesy dziękujemy bez wyjątku wszystkim zawodnikom, ponieważ byliśmy jednym wspaniałym teamem. Dziękujemy mechanikom pracującym przy naszych rowerach, trenerom – przede wszystkim Oli Dawidowicz ale również innym pracującym indywidualnie z naszymi zawodnikami. Dziękujemy rodzicom za podwójną rolę –pomoc w organizacji treningów/wyjazdów oraz za to że w wielu przypadkach byli sponsorami naszych zawodników. Na koniec wielkie podziękowania dla naszych sponsorów, dziękujemy jednostkom samorządów terytorialnych, firmom, osobom prywatnym, mediom i portalom rowerowym przekazującym nasze osiągnięcia, które w ten sposób stały się ich własnymi sukcesami. Dziękujemy również naszym sympatykom, którzy wsparli działalność klubu przekazując 1% podatku.

To był wspaniały rok, na nadchodzący życzymy sobie i Wam aby był równie lub jeszcze bardziej udany!

24.01.2021 - Spory sukces w rozpoczynającym się sezonie

Znakomicie rozpoczęli sezon zawodnicy Lubonia Skomielna Biała. Nowy zawodnik klubu - Stanisław Nowak, pochodzący z Sieprawia został mistrzem Polski orlików podczas 84 Mistrzostw Polski w Kolarstwie Przełajowym we Włoszkowicach.

zobaczzobaczzobacz

Wyniki innych zawodników Lubonia: w orlikach Jarosław Żur zaliczył debiut w przełajach i był 13, w juniorach młodszych Brajan Świder był 10. mimo defektu na pierwszym okrążeniu. W tej samej kategorii wiekowej Olaf Ostafin był 38. Leszek Świder w mastersach był 12.
Źródło: KS Luboń Skomielna Biała

10.12.2019 - Mistrzyni świata w kolarstwie górskim poprowadzi kolarzy LUBONIA Skomielna Biała

zobaczMistrzyni Świata, Europy, Zdobywczyni Pucharu Świata, 7 zawodniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie, 10 w Pekinie, to najważniejsze choć nie jedyne osiągnięcia jednej z najlepszych kolarek górskich w Polsce - Aleksandry Dawidowicz. W ubiegłym roku zakończyła swoją bogatą karierę zawodniczki a od tego roku rozpoczęła, miejmy nadzieję, równie bogatą karierę jako trener kolarstwa.
Miło na donieść, że ta wielce utytułowana zawodniczka od grudnia tego roku podjęła się współpracy z KS LUBOŃ Skomielna Biała, w którym obejmie opieką trenerską większość zawodników naszego klubu.
Jednocześnie pragniemy serdecznie podziękować dotychczasowemu opiekunowi kolarzy Robertowi Baścikowi za jego dokonania w naszym klubie. Pod jego trenerskim okiem LUBOŃ Skomielna Biała stał się czołowym klubem MTB w Polsce zdobywając m.in. tytuł najlepszego klubu w kategorii juniorek młodszych, juniorów, 2 i 3 miejsce w Pucharze Polski MTB także wiele indywidualnych medali Mistrzostw Polski, Mistrzostw Małopolski oraz szereg zwycięstw w wyścigach na terenie Polski i poza granicami kraju.
Nowemu trenerowi - Oli Dawidowicz - życzymy równie spektakularnych osiągnięć z zawodnikami KS LUBOŃ Skomielna Biała w kolejnych sezonach.

25.11.2019 - Udany sezon kolarzy „Lubonia” Skomielna Biała

Zawodnicy KS „Luboń” Skomielna Biała w 2019 roku uczestniczyli w ponad 50 wyścigach MTB i na szosie biorąc udział w największych krajowych imprezach takich jak: Mistrzostwa Polski MTB, Mistrzostwa Polski w Maratonie, Mistrzostwa Polski LZS w kolarstwie górskim, Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Puchar Polski MTB, Mistrzostwa Małopolski na szosie oraz MTB oraz najważniejszych wyścigach z kalendarza PZKol i MZKol. Nasi zawodnicy startowali również poza granicami kraju m. in. w Czechach i Słowacji.

Do największych osiągnięć klubu w roku 2019 zaliczyć należy wywalczenie 2 miejsca w gronie 154 klubów z kraju i zagranicy w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski MTB 2019. Na ten sukces złożyły się między innymi zajęcie jako klub drugiego miejsca podczas zawodów w Białymstoku, Żukowie, Lublinie i Boguszowie oraz trzeciego miejsca podczas wyścigu w Głuchołazach. Czołowe miejsca zdobyli również indywidualnie zawodnicy „Lubonia” klasyfikacji generalnej Pucharu Polski MTB. Agnieszka Tylka tryumfowała w kategorii Juniorek Młodszych, drugie miejsce wywalczył Brajan Świder w gronie Młodzików, na trzecim miejscu sklasyfikowana została Julita Fira w kategorii kobiet U23 natomiast na czwartej pozycji ukończyli rywalizację Jarosław Żur w gronie mężczyzn U23 i Kinga Żur w kategorii Juniorek Młodszych a Maja Latawiec sklasyfikowana została na 6 pozycji w gronie Juniorek.

Znakomicie zaprezentowali się również zawodnicy KS „Luboń” Skomielna Biała podczas Mistrzostw Polski LZS w kolarstwie górskim pewnie wygrywając klasyfikację klubową. Licznie stawali także na podium w klasyfikacji indywidualnej w swoich kategoriach wiekowych. Z tytułu Mistrza Polski LZS cieszyć się mogli Jarosław Żur w kategorii mężczyzn U23, Julita Fira w gronie kobiet U23, Marcin Goleń w kategorii Juniorów, Maja Latawiec w Juniorkach oraz Tylka Agnieszka wśród Juniorek Młodszych i Brajan Świder w Młodzikach. Tytuły wicemistrzowskie przypadły w udziale Jakubowi Orkiszowi w Juniorach, Sabinie Wierzyckiej w Juniorkach a także Kindze Żur w rywalizacji Juniorek Młodszych i Karolowi Zagacie w gronie Młodzików.

Zawodnicy „Lubonia” zdominowali także rywalizację w Pucharze Szlaku Solnego MTB. Nie tylko zwyciężyli w klasyfikacji generalnej klubowej lecz również licznie okupywali podium w klasyfikacji indywidualnej. W swoich kategoriach wiekowych zwyciężyli Brajan Świder w Młodzikach, Agnieszka Tylka w Juniorkach Młodszych, Marcin Goleń w Juniorach, Tomasz Bal w Elicie Mężczyzn, Julita Fira w Elicie Kobiet oraz Leszek Świder, Jan Goleń i Józef Rabski kolejno w kategoriach Masters 2, Masters 3 i Masters 4. Również najmłodsi zawodnicy”Lubonia” przysparzali wiele powodów do radości. Między innymi w gronie dziewczynek 9-10 lat dwa najwyższe stopnie podium przypadły w udziale Indze Ostafin i Oldze Ostafin. W tej samej kategorii ale wśród chłopców na trzecim stopniu podium uplasował się Olivier Jagos. Na trzecim miejscu ukończyła również rywalizację Wiktoria Jaromin w gronie Żakiń.
Reprezentanci KS „Luboń” Skomielna Biała znakomicie spisali się podczas Mistrzostw Polski w Maratonie gdzie tytuły II Wicemistrza Polski zdobyli Jarosław Żur i Julita Fira. Z bardzo dobrej strony pokazali się również podczas Mistrzostw Polski MTB XC gdzie w wyścigu o Puchar Prezesa PZKol. drugie miejsca wywalczyli Agnieszka Tylka i Brajan Świder. W tym samym wyścigu Kinga Żur sklasyfikowana została na piątej pozycji. Natomiast w wyścigach o tytuł Mistrza Polski siódme miejsce zdobyła Julita Fira w gronie kobiet U23, ósme i dziewiąte miejsca w rywalizacji Juniorek wywalczyły Sabina Wierzycka i Maja Latawiec. W gronie mężczyzn U23 dwunasty był Maciej Biedrończyk a Trzynasty Jarosław Żur.
Powyższe osiągnięcia przyczyniły się do zdobycia 61 punktów we współzawodnictwie dzieci i młodzieży prowadzonym przez Zespół Sportu Młodzieżowego Instytutu Sportu w Warszawie. Dzięki temu KS „Luboń” Skomielna został jednym z najwyżej sklasyfikowanych klubów kolarskich Małopolski. Przełożyło się to również na zdobycie pierwszego miejsca w Challenge’u Małopolskiego Związku Kolarskiego o Puchar Redakcji Sportowej Telewizji Kraków na najlepszy klub MTB Województwa Małopolskiego.
Wszystkim Zawodnikom KS „Luboń” Skomielna Biała gratulujemy osiągniętych rezultatów i życzymy kolejnych sukcesów w nadchodzącym sezonie.