Kolarstwo "Luboń" Skomielna Biała

24.01.2021 - Spory sukces w rozpoczynającym się sezonie

Znakomicie rozpoczęli sezon zawodnicy Lubonia Skomielna Biała. Nowy zawodnik klubu - Stanisław Nowak, pochodzący z Sieprawia został mistrzem Polski orlików podczas 84 Mistrzostw Polski w Kolarstwie Przełajowym we Włoszkowicach.

zobaczzobaczzobacz

Wyniki innych zawodników Lubonia: w orlikach Jarosław Żur zaliczył debiut w przełajach i był 13, w juniorach młodszych Brajan Świder był 10. mimo defektu na pierwszym okrążeniu. W tej samej kategorii wiekowej Olaf Ostafin był 38. Leszek Świder w mastersach był 12.
Źródło: KS Luboń Skomielna Biała

10.12.2019 - Mistrzyni świata w kolarstwie górskim poprowadzi kolarzy LUBONIA Skomielna Biała

zobaczMistrzyni Świata, Europy, Zdobywczyni Pucharu Świata, 7 zawodniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie, 10 w Pekinie, to najważniejsze choć nie jedyne osiągnięcia jednej z najlepszych kolarek górskich w Polsce - Aleksandry Dawidowicz. W ubiegłym roku zakończyła swoją bogatą karierę zawodniczki a od tego roku rozpoczęła, miejmy nadzieję, równie bogatą karierę jako trener kolarstwa.
Miło na donieść, że ta wielce utytułowana zawodniczka od grudnia tego roku podjęła się współpracy z KS LUBOŃ Skomielna Biała, w którym obejmie opieką trenerską większość zawodników naszego klubu.
Jednocześnie pragniemy serdecznie podziękować dotychczasowemu opiekunowi kolarzy Robertowi Baścikowi za jego dokonania w naszym klubie. Pod jego trenerskim okiem LUBOŃ Skomielna Biała stał się czołowym klubem MTB w Polsce zdobywając m.in. tytuł najlepszego klubu w kategorii juniorek młodszych, juniorów, 2 i 3 miejsce w Pucharze Polski MTB także wiele indywidualnych medali Mistrzostw Polski, Mistrzostw Małopolski oraz szereg zwycięstw w wyścigach na terenie Polski i poza granicami kraju.
Nowemu trenerowi - Oli Dawidowicz - życzymy równie spektakularnych osiągnięć z zawodnikami KS LUBOŃ Skomielna Biała w kolejnych sezonach.
Źródło: KS Luboń Skomielna Biała

25.11.2019 - Udany sezon kolarzy „Lubonia” Skomielna Biała

Zawodnicy KS „Luboń” Skomielna Biała w 2019 roku uczestniczyli w ponad 50 wyścigach MTB i na szosie biorąc udział w największych krajowych imprezach takich jak: Mistrzostwa Polski MTB, Mistrzostwa Polski w Maratonie, Mistrzostwa Polski LZS w kolarstwie górskim, Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Puchar Polski MTB, Mistrzostwa Małopolski na szosie oraz MTB oraz najważniejszych wyścigach z kalendarza PZKol i MZKol. Nasi zawodnicy startowali również poza granicami kraju m. in. w Czechach i Słowacji.

Do największych osiągnięć klubu w roku 2019 zaliczyć należy wywalczenie 2 miejsca w gronie 154 klubów z kraju i zagranicy w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski MTB 2019. Na ten sukces złożyły się między innymi zajęcie jako klub drugiego miejsca podczas zawodów w Białymstoku, Żukowie, Lublinie i Boguszowie oraz trzeciego miejsca podczas wyścigu w Głuchołazach. Czołowe miejsca zdobyli również indywidualnie zawodnicy „Lubonia” klasyfikacji generalnej Pucharu Polski MTB. Agnieszka Tylka tryumfowała w kategorii Juniorek Młodszych, drugie miejsce wywalczył Brajan Świder w gronie Młodzików, na trzecim miejscu sklasyfikowana została Julita Fira w kategorii kobiet U23 natomiast na czwartej pozycji ukończyli rywalizację Jarosław Żur w gronie mężczyzn U23 i Kinga Żur w kategorii Juniorek Młodszych a Maja Latawiec sklasyfikowana została na 6 pozycji w gronie Juniorek.

Znakomicie zaprezentowali się również zawodnicy KS „Luboń” Skomielna Biała podczas Mistrzostw Polski LZS w kolarstwie górskim pewnie wygrywając klasyfikację klubową. Licznie stawali także na podium w klasyfikacji indywidualnej w swoich kategoriach wiekowych. Z tytułu Mistrza Polski LZS cieszyć się mogli Jarosław Żur w kategorii mężczyzn U23, Julita Fira w gronie kobiet U23, Marcin Goleń w kategorii Juniorów, Maja Latawiec w Juniorkach oraz Tylka Agnieszka wśród Juniorek Młodszych i Brajan Świder w Młodzikach. Tytuły wicemistrzowskie przypadły w udziale Jakubowi Orkiszowi w Juniorach, Sabinie Wierzyckiej w Juniorkach a także Kindze Żur w rywalizacji Juniorek Młodszych i Karolowi Zagacie w gronie Młodzików.

Zawodnicy „Lubonia” zdominowali także rywalizację w Pucharze Szlaku Solnego MTB. Nie tylko zwyciężyli w klasyfikacji generalnej klubowej lecz również licznie okupywali podium w klasyfikacji indywidualnej. W swoich kategoriach wiekowych zwyciężyli Brajan Świder w Młodzikach, Agnieszka Tylka w Juniorkach Młodszych, Marcin Goleń w Juniorach, Tomasz Bal w Elicie Mężczyzn, Julita Fira w Elicie Kobiet oraz Leszek Świder, Jan Goleń i Józef Rabski kolejno w kategoriach Masters 2, Masters 3 i Masters 4. Również najmłodsi zawodnicy”Lubonia” przysparzali wiele powodów do radości. Między innymi w gronie dziewczynek 9-10 lat dwa najwyższe stopnie podium przypadły w udziale Indze Ostafin i Oldze Ostafin. W tej samej kategorii ale wśród chłopców na trzecim stopniu podium uplasował się Olivier Jagos. Na trzecim miejscu ukończyła również rywalizację Wiktoria Jaromin w gronie Żakiń.
Reprezentanci KS „Luboń” Skomielna Biała znakomicie spisali się podczas Mistrzostw Polski w Maratonie gdzie tytuły II Wicemistrza Polski zdobyli Jarosław Żur i Julita Fira. Z bardzo dobrej strony pokazali się również podczas Mistrzostw Polski MTB XC gdzie w wyścigu o Puchar Prezesa PZKol. drugie miejsca wywalczyli Agnieszka Tylka i Brajan Świder. W tym samym wyścigu Kinga Żur sklasyfikowana została na piątej pozycji. Natomiast w wyścigach o tytuł Mistrza Polski siódme miejsce zdobyła Julita Fira w gronie kobiet U23, ósme i dziewiąte miejsca w rywalizacji Juniorek wywalczyły Sabina Wierzycka i Maja Latawiec. W gronie mężczyzn U23 dwunasty był Maciej Biedrończyk a Trzynasty Jarosław Żur.
Powyższe osiągnięcia przyczyniły się do zdobycia 61 punktów we współzawodnictwie dzieci i młodzieży prowadzonym przez Zespół Sportu Młodzieżowego Instytutu Sportu w Warszawie. Dzięki temu KS „Luboń” Skomielna został jednym z najwyżej sklasyfikowanych klubów kolarskich Małopolski. Przełożyło się to również na zdobycie pierwszego miejsca w Challenge’u Małopolskiego Związku Kolarskiego o Puchar Redakcji Sportowej Telewizji Kraków na najlepszy klub MTB Województwa Małopolskiego.
Wszystkim Zawodnikom KS „Luboń” Skomielna Biała gratulujemy osiągniętych rezultatów i życzymy kolejnych sukcesów w nadchodzącym sezonie.
Źródło: KS Luboń Skomielna Biała

POWRÓT DO GÓRY